ביקורת אופרה

642בראשית בצלילים-אופרה מקורית במסגרת פסטיבל פליציה בלומנטל-מוזיאון ת"א 642
צילומים-אלי ליאון
 
פסטיבל פליציה בלומנטל למוסיקה נערך מדי שנה למשך שבוע ובכל פעם הוא מביא משהו מיוחד.
השנה בין שאר המופעים הוא מביא הפקה מחודשת של אופרה לכל המשפחה שנכתבה על ידי פרופ' משה זורמן ודני ארליך  בשם "בראשית בצלילים".
באופרה זו מוצגים חלק מסיפורי ספר בראשית כאשר הדגש הוא על שלושה סיפורים  כגון אדם וחוה,קין והבל ותיבת נח הכל באומר וצליל.
כאמור הפקה זו הנה חידוש שנעשה בעקבות הפקות אחרות של היצירה בניסוחים שונים בעבר.
ההפקה מיועדת הן לילדים והן לגילאים אחרים שימצאו גם הם ענין בה אך יהנו ממנה בעיקר הילדים.
 
מלוה את ההפקה בצורה טובה מאוד התזמורת הקאמרית רמת גן בניצוחו של אביב רון והיא ממוקמת בצד שמאל של הבמה כאשר היא משאירה את המרכז וצד הימין להתרחשויות שבעלילה.
 
העלילה אמנם מספרת את סיפורי בראשית אך מטבלת אותן בדברי אקטואליה ומשתמשת במילים וביטויים שכל ילד יודע דבר שמקרב את ספר בראשית לעולמו של הילד ולמציאות העכשוית בה חיים היום.
 
המוסיקה של זורמן נעימה ביותר לאוזן,מלודית מאוד,אין בה אריות וסממנים מובהקים אחרים של אופרה וההפקה מהוה בעצם סוג של תיאטרון מוסיקלי עשוי בחן,בכשרון רב וצבעוניות.
הבמאי דני ארליך שגם כתב את המלל יצר "אופרה קאמרה" כשם התיאטרון המציג עם קצב נכון,תנועה רבה,צבע,הומור דק,המצאות קטנות וסצינות קצרות ותמציתיות.
התפאורה הנאה עוצבה ע"י מאיה מידר מורן בשלל צבעים ,התלבושות היפות-אולגה סיבירצב בהן הצבע הדומיננטי  היה צהוב,אדום,אפור,אדמה ובהעדר כחול וירוק הורגשה חדגווניות מסויימת במראה הכללי הצבעוני.
 
ארבעה הם המבצעים גבריאל לובנהיים בתפקיד המספר מכסאו הרם ובעל הקול הבריטוני היפה מאוד,טל גנור,הגר שרביט ועמרי רוזנצוויג שהצטיינו במשחקם,בזריזותם ושובבותם להנאת הקהל כאשר גם שירתם היתה טובה ויפה.
 
לראות או לא לראות:הפקה יפה ומרשימה,עשויה היטב שלא רק ילדים יהנו ממנה.מומלצת בחום.
                                                   


נכתב על ידי elybikoret -אלי ליאון,14/5/2010 09:29                                                                                                                                                           

 

בחזרה לתפריט ביקורות